
We are an educational hub for people to learn more about gourmet mushrooms. How to grow, culinary uses, medicinal benefits, and more. Our Home Grow Kits give you everything you need to know, and everything you need to grow.
Fresh Mushrooms
-
Fresh Sampler Box
Regular price From $10.00Regular priceUnit price per -
Fresh Chestnut Cinnamon Cap Mushrooms
Regular price From $15.00Regular priceUnit price per -
Fresh Pink Oyster Mushrooms
Regular price From $10.00Regular priceUnit price per -
Fresh Oyster Mushrooms
Regular price From $10.00Regular priceUnit price per -
Fresh Gold Oyster Mushrooms
Regular price From $10.00Regular priceUnit price per -
Fresh Shiitake Mushrooms
Regular price From $10.00Regular priceUnit price per -
Fresh Coral Tooth Mushrooms
Regular price From $10.00Regular priceUnit price per -
Fresh Pioppino Mushrooms
Regular price From $10.00Regular priceUnit price per -
Fresh Lions Mane Mushrooms
Regular price From $10.00Regular priceUnit price per
Chocolate
-
Chocolate - Lion's Mane Dark Chocolate
Regular price From $8.00Regular priceUnit price per -
Chocolate - Lion's Mane Oat Milk Chocolate
Regular price From $8.00Regular priceUnit price per
Drinks
-
Drink - Lion's Mane Coffee
Regular price From $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Lion's Mane Cocoa
Regular price From $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Lion's Mane Mocha
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Lion's Mane Spiced Chai Latte
Regular price From $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Lion's Mane Vanilla Chai Latte
Regular price From $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Lion's Mane Dirty Chai
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Lion's Mane Herbal Tea
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Lion's Mane Mint Tea
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Lion's Mane Rooibos Tea
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Lion's Mane Oolong Tea
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Energy & Focus Matcha
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Drink - Energy & Focus Lemon Iced Tea
Regular price $5.00Regular priceUnit price per
Tinctures
-
Tincture - Lion's Mane
Regular price $30.00Regular priceUnit price per -
Regular price $30.00Regular priceUnit price per
-
Tincture - Turkey Tail
Regular price $35.00Regular priceUnit price per -
Tincture - Reishi
Regular price $30.00Regular priceUnit price per -
Regular price $30.00Regular priceUnit price per
Home Grow Kits
-
Grow Kit - Lion's Mane
Regular price From $30.00Regular priceUnit price per -
Grow Kit - Oyster
Regular price From $30.00Regular priceUnit price per -
Grow Kit - Gold Oyster
Regular price From $30.00Regular priceUnit price per -
Grow Kit - Pink Oyster
Regular price From $30.00Regular priceUnit price per -
Grow Kit - Pioppino
Regular price $20.00Regular priceUnit price per -
Grow Kit - Reishi
Regular price $20.00Regular priceUnit price per -
Fruiting Block - Lion's Mane
Regular price From $15.00Regular priceUnit price per -
Fruiting Block - Oyster
Regular price From $15.00Regular priceUnit price per
Honey
-
Snohomish County Honey
Regular price From $10.00Regular priceUnit price per -
Regular price $1.00Regular priceUnit price perSold out
Microgreens
-
Microgreens - Radish
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Microgreens - Kale
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Microgreens - Broccoli
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Microgreens - Pea Shoots
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Microgreens - Sunflower
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Microgreens - Cilantro
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Microgreens - Arugula
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Microgreens - Nasturtium
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Microgreens - Celery
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Microgreens - Corn
Regular price $5.00Regular priceUnit price per -
Microgreens - Dill
Regular price $5.00Regular priceUnit price per